Jak drużyna Kostaryki grała w Mistrzostwach Świata 2014?

Reprezentacja Kostaryki przed startemPuchar Świata został uznany za jeden z najsłabszych zespołów biorących udział w mistrzostwach. Jednak gra Central Americans odrzuciła wiele układów bukmacherskich i opinii ekspertów.

Po losie wysłanym na Kostarykę w tej samej grupie co Włochy, Anglia i Urugwaj, wielu uważało, że więcej niż trzy gry Kostaryków nie zagra w mistrzostwach świata. Jednak stało się inaczej.

W pierwszej grze kostarykańska drużyna pokonała Urugwajczyków z wynikiem 3: 1. Wynik ten ogłuszył społeczność futbolową. To prawda, wielu uważało to za nieregularność, ale za wypadek.

W drugiej grze w fazie grupowej, Costa Ricansnic nie było dozwolone na polu przez Włochów. Czworo mistrzów świata oszołomiło szczerze i bezradnie, a ostateczny wynik meczu (1 - 0 na korzyść Kostaryki) sprawił, że zaczęliśmy mówić o Costa Ricans jako o głównym otwarciu mistrzostw. Po dwóch zwycięstwach nad Urugwajem i Anglią kostarykańscy gracze mieli już największą szansę na oderwanie się od grupy śmierci.

Finałowy mecz w Kwartecie D Kostarykispędził z Anglią. Teraz Anglicy nie mogli zdobyć nic wspaniałego Navas. Ostateczny wynik spotkania 0 - 0 określił Kostarykę na pierwszym miejscu w grupie śmierci Pucharu Świata.

W meczu 1/8 finału spotkała się KostarykaGrecja. Mecz i dogrywka meczu zakończyły się remisem 1: 1. Co więcej, Grecy musieli się odzyskać. Okazało się to dopiero w ostatniej chwili spotkania. W serii kar, zawodnicy Kostaryki mieli więcej szczęścia. To był ten zespół, który kontynuował.

W ćwierćfinale Kostaryka niebrakowało czasu głównego i dodatkowego od graczy z Holandii. Gra ponownie zakończyła się serią kar po meczu, w której Europejczycy mieli więcej szczęścia.

Kostarykańscy gracze opuścili turniej po tymćwierćfinały. I, warto zauważyć, że ten zespół nie stracił ani jednego meczu w głównym i dodatkowym czasie w mundiale. Taki wynik jest triumfalny dla Kostaryki. Wszystkie kluby piłkarskie, sztab szkoleniowy i zespół są teraz prawdziwymi sportowymi bohaterami Kostaryki.