Puchar Świata 2014: Portugalia rozegrała ostatni mecz w turnieju

Portugalski zespół, aby kontynuować walkęPuchar Świata był konieczny do pokonania z dużą ilością punktów w Ghanie i mam nadzieję, że Niemcy pokonają drużynę USA. Gracze z Ghany również liczyli na zwycięstwo, ponieważ w przypadku pozytywnego wyniku spotkania pomiędzy USA i Niemcami, Afrykanie przeszli do kolejnego etapu turnieju.

Gra pomiędzy Portugalią a Ghaną zaczęła się bardzożywy. Obie drużyny próbowały zaatakować bramkę przeciwnika, szybko mijając środek pola. Cristiano Ronaldo już w 5 minucie prawie zrobił cud futbolowy. Po szybkim ataku z flanki portugalskiego kapitana rzucił bramkarskie Ghanaians, jednak piłka trafiła w poprzeczkę. W 19. minucie Ronaldo już z kilku metrów głową uderzył na bramkę Afrykanów, ale ten drugi uratował bramkarza.

Drużyna Ghana miała własne cele w pierwszej połowiechwile. Tak więc Gyan nie zdał sobie sprawy z niebezpiecznego wyjścia do bram europejskich. Potem grała słynna reguła piłkarska. Po niezrealizowanym momencie Afrykanie sami przegapili bramę innych. W 31. minucie John Boye wbił piłkę we własną sieć, która zszokowała licznych fanów Ghany. Portugalia za: 0-0.

Pierwsza połowa zakończyła się z minimalną nadwagą Europejczyków.

W drugiej połowie spotkania zespołu jest również aktywnystworzyli niebezpieczne momenty podczas wojen ludowych. W 57. minucie kapitan Afrykanów Gyan zdobył piłkę. Po wspaniałym flankującym Asamoah, głowa Gyana wysłała piłkę do siatki. 1 - 1 - po takim koncie, Afrykanie mieli nadzieję, że uda im się ukończyć Portugalię i wygrać ten pojedynek. Rzeczywiście, w momencie, gdy Ghanie byli w 61. minucie, gracz Afrykanów z głową bramkarza, wysłał piłkę za bramę.

Gra trafiła do końcowego wyniku remisu,który nie pasował do żadnej drużyny, ale liczby na tablicy wyników wciąż się zmieniały. W 80. minucie Ronaldo zdobył swój pierwszy i jak się później okazało, ostatnią piłkę w Mistrzostwach Świata FIFA.

Końcowy wynik spotkania 2 - 1 na korzyść Portugaliiwysyła oba zespoły do ​​domu. Portugalczycy dorównali punktom zdobytym w drużynie z USA, ale różnica między bramkami strzelonymi a straconymi była po stronie Amerykanów. Dlatego niestety dla fanów Portugalii musimy stwierdzić, że gra z Ghaną była dla drużyny europejskiej ostatnia w turnieju.