1/4 Pucharu Świata 2014 końcowy nożna Holandia - Kostaryka

Finałowy mecz ćwierćfinału mistrzostw świata FIFA odbył się 5 lipca w brazylijskim mieście Salvador. Aby rywalizować w półfinale mundialy, walczyły zespoły z Holandii i Kostaryki.

Ta para poleceń była jedyną, która miałaoczywistym faworytem wśród innych zespołów, które grały w ćwierćfinałach. Holandia, przed gwizdkiem startowym, wyglądała lepiej, ale Costa Ricans nadal ma prawo do kontynuowania swojej piłkarskiej bajki.

Gra rozpoczęła się z korzyścią dla Europejczyków. W pierwszej połowie podopieczni Van Gala stworzyli wiele niebezpiecznych szans na zdobycie punktów, ale Navas uratował drużynę z Ameryki Środkowej. Van Persie, Sneijder, Depay mieli szansę na zdobycie bramki, ale wynik na tablicy wyników był zerowy przed końcem pierwszej połowy. Kostarykańscy gracze tylko próbowali zagrozić bramom Europejczyków standardami, ale nie wyglądali tak groźnie, jak by chcieli fani Ameryki Środkowej.

W drugiej połowie spotkania znów Holendrzyspowodowały lawinę ataków na bramkę przeciwnika, a kostarykański bramkarz nadal tworzy piłkarskie cuda przy bramce. Ostatnie dziesięć minut drugiej połowy okazało się niezwykle trudne dla kostarykańskich piłkarzy. W 82. minucie Sneijder potrząsnął ramą Kostaryki uderzeniem, w 84. minucie już Van Persie z pozycji zabójcy uderzył w bramkę, ale ponownie uratował Navas.

W 90. minucie kostarykański zawodnik Tejheda na linii bramkowej zablokował drogę do bramki, po czym Amerykanie również uratowali poprzeczkę.

90 minut spotkania nie ujawniło zwycięzcy. Na tablicy wyników pojawiły się zera, które nie odzwierciedlały całkowitej przewagi Holandii.

W dogrywce Holendrzy kontynuowaliaby przyspieszyć bramę przeciwników, a bramkarz Navas uratowany raz za razem. Gdzie bramkarz Kostaryki był już bezsilny, uratował ramę bramy. Tak więc Sneijder w 119. minucie mógł zdobyć zwycięski gol, ale poprzeczka została rozegrana dla Kostaryki. To prawda, że ​​Costa Ricans mieli jedną szansę na zdobycie dodatkowego czasu. W 117. minucie Urenha otrzymał dobrą passę od partnera i od kary Niderlandczyków za trafienie. Bramkarz Sillesen uratował Holandię.

Czas gry w meczu zakończył się bezbramkowym remisem. Ale możemy powiedzieć, że wynik wyraźnie nie był w grze. Holendrzy mieli co najmniej pięć szykownych szans na zdobycie bramki przeciwnika, ale wszyscy zdecydowali się na rzut karny.

Zanim seria 11-metrowa van Gal wymienianebramkarz Holandii. Tim Krul pojawił się na boisku, który stał się ostatnim bohaterem spotkania. Holender odrzucił dwie kary, co pozwoliło Holandii wygrać serię 11-metrową z wynikiem 4 - 3.

Holandia przejść do półfinału, gdzie spotkają się z zespołem z Argentyna i Costa Ricans dumni mogąc opuścić turniej drużyn nie tracąc w pięciu meczów piłki nożnej World Cup każdemu w czasie gry.